• Sztuka Kaligrafii

W czwartek pomimo dnia wagarowicza i okresu chorobowego klasa III stawiła się w większości w szkole ????. Na zakończenie dnia mieliśmy okazję odwiedzić niezwykłe miejsce na krakowskim Kazimierzu – Galeria 2 Światy oraz mającą w tym miejscu swoją siedzibę Szkołę Kaligrafii – Literra Nova. Pani Ania, prowadząca szkołę, w niezwykle ciepły sposób wprowadziła nas w tajniki sztuki pięknego pisania. Przypomnieliśmy sobie jak ważne dla pracy naszego mózgu jest notowanie i pisanie ręczne, zostaliśmy zachęceni do wyciszenia się przy kaligrafii (przynajmniej 30 minut dziennie!, stworzymy nawet specjalny kącik w naszej pracowni plastycznej :)), poznaliśmy też różne czcionki, narzędzia i techniki pisania. Przy naszych stanowiskach powstały listy miłosne, zbiory różnych wzorów matematycznych, rysunki (m.in. fabryka z kominem :)) i wszelka radosna twórczość. Bardzo się wciągnęliśmy. Wyrazem tego była cisza, która robiła wrażenie na gospodyni i samych uczniach. Na koniec korzystając z pobliskiego skwerku “kółeczko” zamknęliśmy wspólny dzień krótkim podsumowaniem. Padło nawet zdanie, że ktoś z nas prawdopodobnie odkrył nową twórczą pasję. Dziękujemy!