EDUKACJA DOMOWA

Nasza szkoła zaprasza do współpracy uczniów kształcących się w ramach Edukacji Domowej w trzech opcjach:

1. Edukacja domowa (standard)
  2. Edukacja domowa plus
  3. Edukacja domowa – hybrydowa (Dziupla)

EDUKACJA DOMOWA (standard)

Nasi nauczyciele podadzą Ci listę wymagań na dany rok, zaproponują podręcznik, przygotują egzamin. Dwa razy w miesiącu możesz się również spotykać z wybranymi nauczycielami na konsultacjach. Poza tym pracujesz samodzielnie.

W naszej Szkole proponujemy trzy sesje egzaminacyjne: grudniową, marcową i majową. Ty zdecydujesz, kiedy jaki przedmiot zdasz. Egzamin ma zawsze dwie części: pisemną i ustną.

EDUKACJA DOMOWA PLUS

Jeśli chciałbyś dodatkowo spotykać się w gronie rówieśników w celu: integracji, nauki, dyskusji, pracy w zespole, spotkania ze specjalistami, wyjścia w ciekawe miejsce, Liceum od tego roku proponuje:

Regularne spotkania w grupie licealistów ED raz na 2 tygodnie w co drugi czwartek w godzinach 13:00-17:00 w siedzibie szkoły przy ul. Pawlickiego 1 w Krakowie.

W ramach tych spotkań planujemy:

1. Jednego stałego opiekuna grupy.
  2. Bloki tematyczne, wokół których organizowane będą spotkania.
  3. Możliwość współtworzenia grupy, podjęcie własnych inicjatyw

Jeśli zdecydujesz się na opcję ED+ będziemy wymagali od Ciebie deklaracji udziału w codwutygodniowych spotkaniach przez cały rok szkolny od września do czerwca.

Edukacja Domowa w naszej szkole jest bezpłatna, natomiast udział w spotkaniach ED+ jest płatny – 400zł (jednorazowo, za cały rok).

Na czym polega rekrutacja?

Napisz podanie i list motywacyjny, dlaczego chcesz dołączyć do grupy i wyślij go na adres mailowy szkoły lo.montessori@ziarnkomaku.pl, a my zaprosimy Cię na rozmowę.

Po ostatnich zmianach przepisów, by do nas dołączyć w ramach Edukacji Domowej, możesz być spoza małopolski i nie potrzebujesz zaświadczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Zapraszamy!

HYBRYDOWA EDUKACJA DOMOWA – DZIUPLA

Hybrydowa Edukacja Domowa = swoboda nauki w domu + świat online na wyciągnięcie ręki + stacjonarne zasoby szkoły

Jeżeli rozważasz rozpoczęcie nauki w liceum w formie Edukacji Domowej, ale obawiasz się o motywację do samodzielnej regularnej pracy lub o to, że w pewnych obszarach trudno poradzić sobie samodzielnie, nasza propozycja jest dla Ciebie idealna!

Martwisz się o uczucie izolacji? W Hybrydowej Edukacji Domowej Ci ona nie grozi. Pracujemy offline i online realizując w obu formach projekty grupowe, spotkania, dyskusje, warsztaty itp.

Dowiedz się więcej: https://dziupla.ziarnkomaku.pl/