FUNDACJA WSPIERANIA IDEI MARII MONTESSORI "ZIARNKO MAKU"

Fundacja prowadzi dwie szkoły; Katolicką Szkołę Podstawową Montessori i Katolickie Gimnazjum Montessori im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Fundacja otwiera również liceum, oraz – wykorzystując wcześniejsze doświadczenia w prowadzeniu przedszkola – planuje uruchomić placówkę na tym poziomie. Wspierając edukacyjną działalność prowadzonych przez siebie dzieł Fundacja zorganizowała trzy obszerne kursy pedagogiki Marii Montessori z elementami inkluzji, oraz różne krótsze kursy i szkolenia o tematyce współgrającej z ideą Montessori. Kolejne wakacje ostatnich lat to trzy kolejne Letnie Akademie Montessori (LAM). Najmłodszym dzieckiem Fundacji dla najmłodszych dzieci w Szkole Podstawowej Montessori jest Katecheza Dobrego Pasterza.

Obecnie ZIARNKO MAKU zbiera ziarnka, by zebrała się miarka umożliwiająca otwarcie Centrum Edukacji, Diagnozy i Rozwoju. C.E.D.R. to miejsce, gdzie dzieci będą mogły zostać nie tylko zdiagnozowane, ale również znajdą specjalistów, którzy będą służyć im pomocą. Będzie to miejsce, gdzie specjaliści otrzymają możliwość obserwacji dziecka w środowisku szkolnym, a nauczyciele Szkół Montessori specjalistyczne wsparcie w pracy.