• Sto lat samotności

    Czytelnicy Liceum! Nie ma co owijać w bawełnę, jeśli jeszcze nie słyszeliście o książce ,,Sto lat samotności”, to właśnie nadarza się okazja, aby ją poznać. Nie tylko dlatego, że w kręgu literatury iberoamerykańskiej pozycja ta uznawana jest za absolutnego ,,klasyka”, ale przede wszystkim z tego względu, że miano to w moim poczuciu i czytelników na całym świecie jest w pełni uzasadnione. Saga rodziny Buendiów oferuje nam nieoczywiste historie, dużo humoru i skłania do refleksji o kondycji ludzkiej. Marquez stworzył dzieło, które swoim bogactwem sprawia, że do tej książki po prostu chce się wracać.

    Zapraszam,

    p. Iza

    Plan na kolejne tygodnie: 22 XI – Yan Martel ,,Życie Pi” 29 XI – Frank Abagnale, Stan Redding ,,Złap mnie, jeśli potrafisz” 6 XII – Janusz Zajdel ,,Limes Inferior”