• Sąd rejonowy

    Klasa III zaliczyła wizytę w sądzie w Krakowie, na szczęście jedynie w ramach czwartkowego wyjścia, nikogo nie złapano pijanego za kierownicą, co – jak się dowiedzieliśmy – jest najczęstszą sprawą rozpatrywaną przez sędziów sądów rejonowych. Uczniowie mieli okazję zaobserwować sąd z pierwszego rzędu (dosłownie) i uzupełnić wiedzę na temat polskiej władzy sądowniczej. Podczas spotkania sędzia z wydziału karnego, pan Sławomir Szyrmer, omówił dokładne działanie sądu, obalił kilka mitów i przedstawił parę ciekawostek, dzięki którym nikomu się nie nudziło. Okazało się, że nie wszystko na sali sądowej wygląda tak jak w amerykańskich filmach i programach telewizyjnych. Dziękujemy za miłe przyjęcie i cierpliwość, której wymagało odpowiedzenie na wszystkie nasze pytania.

    tekst: Ignacy D.