• Widerstand czyli opór

  Jutro odwiedzi nas dr Joanna Lubecka z wykładem “Widerstand czyli opór. Czy w czasach nazizmu istnieli dobrzy Niemcy?”

  Myśląc o zbrodniach II wojny światowej, automatycznie myślimy o Niemcach, którzy w tamtym czasie dali się uwikłać w okrutny, zbrodniczy system, stworzony przez Hitlera. Po II wojnie światowej w Polsce słowo „niemiec” celowo pisano małą literą, a o Niemcach powszechnie mówiono „naród zbrodniarzy”.

  Czy w czasach narodowego socjalizmu nie istnieli dobrzy Niemcy? Czy nie znalazł się w tej „Sodomie” żaden sprawiedliwy?

  Na wykładzie postaramy sobie odpowiedzieć na te pytania i zastanowić się, co kierowało Niemcami, którzy na różne sposoby próbowali przeciwstawić się reżimowi Hitlera i jak to się dla nich skończyło.

  Rozpoczynamy o 8:00 w sali kapitulnej.

  Do zobaczenia ?