• Z dzieciństwa w dorosłość

    Nauczyciele naszego liceum w ubiegły poniedziałek zebrali się na pierwszym w tym roku i szóstym w cyklu spotkaniu wokół myśli Marii Montessori. Tym razem sięgnęliśmy do tez zawartych w książce Z dzieciństwa w dorosłość – przetłumaczona przed miesiącem na język polski bardzo szybko stała się dla nas pretekstem do dyskusji. Z perspektywy edukacji ponadpodstawowej pozycja ta w naszym poczuciu jest wyraźnym drogowskazem na drodze do budowania optymalnej przestrzeni dla nastolatków, gdzie samoorganizacja i wdrażanie w dorosłość jest praktykowane na co dzień. Jednocześnie lektura Z dzieciństwa w dorosłość utwierdza nas w przekonaniu, że dotychczasowe wysiłki ukierunkowane na poszerzanie samodzielności uczniów były właściwe i nie należy ustawać w tym działaniu. Jak zawsze po wspólnej dyskusji z Marią Montessori w tle czujemy się podbudowani i chętni, aby po prostu dalej robić ,,Montessori”:)