• Sekcja turystyczna: Beskid Sądecki i Pieniny

  Jesteśmy po pierwszym wyjeździe naszej sekcji turystycznej. Poniżej krótkie podsumowanie.

  W pierwszy dzień (sobota, 8.10) wyruszyliśmy w Beskid Sądecki niebieskim szlakiem przechodząc przez Schronisko na Przehybie i najwyższy szczyt tego pasma Radziejową (1266 mnpm). Spaliśmy w namiotach niedaleko wsi Obidza. Przeszliśmy 18 km i 1000 m w górę z ciężkimi plecakami.

  W drugi dzień weszliśmy niebieskim szlakiem w Pieniny, następnie udaliśmy się żółtym szlakiem przez rezerwat Biała Woda do wsi Jaworki. Ten dzień wyszedł krótszy, przez wzgląd na zmęczenie i konieczność powrotu do Krakowa. W sumie wyszło 10 km szlakiem grzbietowym i w dół 450 m.

  W sumie podczas wycieczki pokonaliśmy 28 km, myślę, że jak na pierwszy raz wyszło super, wszystkim uczestnikom gratuluję! ?

  Kolejny wyjazd odbędzie się 5-6.11.Do zobaczenia ?

  Barbara Kościelniak