• Fundacja L’Arche

    Pamiętacie nasze zeszłotygodniowe wyjazdy? Jedna relacja nam umknęła więc spieszymy nadrobić zaległości. Uczniowie klasy 4a udali się do Śledziejowic, by poznać i wspomóc swoją siłą Fundacja L’ Arche. Ta mająca swoje korzenie we Francji wspólnota swoją troską otacza osoby niepełnosprawne intelektualnie. Prowadzi dwa domy Effatha i Emaus oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej, a także Środowiskowy Dom Samopomocy, w skrócie – DUUUŻO DOBRA ! Podzieleni na dwa zespoły mieliśmy możliwość pomóc w obu domach prowadzonych przez fundacje. Co niektórzy pierwszy raz mieli możliwość sprawdzić się w myciu okien ? grabienie ogrodu okazało się bardziej powszechne wśród uczniów ? W międzyczasie odbyliśmy wiele ciekawych rozmów zarówno z podopiecznymi jak i z pracownikami fundacji. A i jeszcze musimy wspomnieć o produkcji świec! Po pierwsze, że wyglądały naprawdę super a po drugie – nie mogły wyglądać inaczej skoro tworzy się je z taką pasją! Dziękujemy za zaproszenie i życzymy sił i środków do dalszego rozwoju swojej działalności!