• Finał projektów trymestralnych

    Pierwszy duży projekt w roku szkolnym przygotowują całe klasy. To okazja żeby się lepiej poznać, podzielić pracą, zorientować w możliwościach, rozwinąć umiejętności wspólnego działania. W tym roku inaugurujący swoją projektową przygodę w naszej Szkole uczniowie klasy I poprowadzili nas w tajemniczy świat osób o wielorakich osobowościach (grupa A) oraz zaznajomili nas słowami własnymi i ekspertów z dietetycznymi zasadami obowiązującymi w świecie sportowców (również tych czworonożnych) oraz w naszym świecie, osób uczących się (grupa B). Klasa 2 wyprowadziła nas poza teren szkoły, byśmy w cieniu skałek na Zakrzówku oraz w strugach siąpiącego deszczu mogli odkryć dokąd nocą tupta jeż. Trzecia klasa przygotował nie jeden a raczej dziewięć projektów, których wspólnym mianownikiem było hasło „top 10”, mogliśmy między innymi poznać ranking dziesięciu gatunków literackich, odmian elfów, kawiarni krakowskich, pomysłów co kryją podziemia Zmartwychwstańców etc. Wreszcie najbardziej doświadczeni w projektowych bojach maturzyści: klasa 4a przygotowała przejmującą prezentację o strachu, a klasa 4b niemniej mrożący krew w żyłach projekt o sektach.