• Edukacja domowa – metoda Montessori

    Maria Montessori uważała, że każde dziecko podąża swoją własną ścieżką. Mały człowiek najpierw eksploruje świat poprzez zmysły, doświadczenia, później zaczyna myśleć abstrakcyjnie i próbuje sobie odpowiedzieć na niezwykle ważne pytania dotyczące sensu. Dorosły w tym podejściu jest towarzyszem i bacznym obserwatorem. Może okazać wsparcie, gdy zostanie o to poproszony w myśl zasady „pomóż mi zrobić to samemu”. Ważne jest otoczenie, w którym dziecko przebywa. Przedmioty, materiały, estetyka.

    „Nikt nie może rosnąć za dziecko, to ono buduje siebie i swe człowieczeństwo”. Kropka.

    Decydując się na edukację domową, sam wybierasz inspirujące Cię otoczenie. To może być Twój pokój, ulubiona czytelnia, kawiarnia. Podążasz za swoimi pasjami, zainteresowaniami. Rozwijasz się w swoim własnym tempie.

    A jeśli będziesz potrzebować wsparcia? W Katolickim Liceum Montessori możesz skorzystać z dwóch konsultacji w miesiącu. Możesz dołączyć do grupy edukacja domowa plus, gdzie spotkasz rówieśników, którzy mogą okazać się wsparciem.

    Zapraszamy ?