• Wycieczka do Swoszowic

    W ubiegły piątek, nasi uczniowie, którzy rozszerzają geografię udali się na krótką, ale bardzo “zdrową” wycieczkę do Uzdrowisko Krakow Swoszowice. Dzięki p. Marcie mogliśmy się dowiedzieć o historii tego małego, ale bogatego w siarczkowe wody uzdrowiska. Wyjątkowego w skali kraju z uwagi na lokalizację w obrębie dużej aglomeracji. W Europie tylko Budapeszt (z metropolii) może poszczycić się funkcją uzdrowiskową. Dowiedzieliśmy się także o cieniach i blaskach funkcjonowania zakładu uzdrowiskowego w mieście, które na pierwszy rzut oka ze zdrowiem się nie kojarzy. Wody siarczkowe służą głównie do leczenia chorób związanych z układem ruchu więc wszystkich, którzy zmagają się z tego typu dolegliwościami zapraszamy do Swoszowic na siarczkowe kąpiele.

    Dziękujemy raz jeszcze za miłe przyjęcie i poświęcony czas.