• Wychowanie fizyczne

    Ukrywać nie będziemy: nasza szkoła nie ma własnej sali gimnastycznej. Jednak to, co mogłoby być naszą słabością, staramy się przekuć w siłę, a w każdym razie uczynić atrakcyjnym.

    Mam nadzieję, że z poprzednich wpisów Szanowni Czytelnicy mogli się już zorientować, iż jednym z najważniejszych założeń naszej Szkoły jest umożliwianie uczniom dokonywania różnych wyborów. Podobnie jest w wypadku wychowania fizycznego.

    Część godzin tego przedmiotu jest realizowana na wynajmowanej hali sportowej, natomiast część w ramach sekcji sportowych, na które uczniowie decydują się z początkiem roku szkolnego.Mogą zatem rozwijać swoje umiejętności gry w tenisa stołowego, wyruszyć co kilka tygodni na weekendową wyprawę w góry, ćwiczyć celność na sportowej strzelnicy. Sportowych aktywności dopełniają aerobik i taniec.

    Ten wachlarz sprawia, że otwierają się kolejne drogi wyboru. W ciągu czterech lat uczeń, czy uczennica może z jednej strony osiągnąć dobry poziom na przykład tenisa stołowego, lub tańca towarzyskiego, koncentrując się na jednej aktywności, ale z drugiej strony ma również możliwość każdego roku wybrać inną sekcję, badając jaki rodzaj aktywności „leży” danej osobie szczególnie albo po prostu rozwijając się wszechstronniej.

    ?Dni otwarte: 2 lutego, 9 marca: https://fb.me/e/1VH6j1hXm