• AGH Solar Boat

    “Zamienię Ciebie na lepszy model… ” – jak się okazało na ostatnim z wyjść klasy 3a, hasło to może mieć same pozytywne konotacje?. Odwiedziliśmy AGH Solar Boat Team , którzy opowiedzieli nam o swojej pasji, która łączy wiele osób z różnorodnymi umiejętnościami i daje ogromne poczucie satysfakcji. Od kilku lat zajmują się, od podstaw, tworzeniem zero- emisyjnych łodzi napędzanych w 100% odnawialną energią słoneczną. Zaczęli od BAŚKI, swojego pierwszego dziecka. Czują się trochę jak rodzice swoich fantastycznych konstrukcji, którym poświęcili setki godzin i energii. Ciągle chcą się rozwijać i iść dalej, stąd BAŚKĘ zamienili na CELKĘ i to właśnie na niej obecnie startują w międzynarodowych zawodach w Monaco, Portugali, czy Niemczech. Oprócz starań, by CELKA, była szybsza, sprawniejsza i ogólnie lepsza, tworzą też inne projekty np. bezzałogowych łodzi jak ROBUR, a w przyszłości marzy im się, również zero-emisyjny katamaran. Dziękujemy za inspirujące spotkanie i z życzymy dalszych sukcesów, trzymamy kciuki za Wasze plany i marzenia!