• projekt Światłowód – startujemy!

  Startujemy z zapowiadanym przed świętami projektem Światłowód. (tutaj link do filmu: https://youtu.be/41YBMWr4LW0)

  W ten sposób podejmujemy wyzwanie zmierzenia się z ważnymi tematami etycznymi, które ożywiają emocje w ostatnim czasie. Nie unikamy trudnych kwestii. Chcemy dać Wam rzetelną wiedzę, a równocześnie możliwość rozmawiania oraz wyrażania obaw, wątpliwości, zadawania pytań.

  W ramach projektu Światłowód przygotowaliśmy wiele działań: wykłady, debaty, bibliotekę wartościowych materiałów, platformę do wypowiadania poglądów, klub filmowy, minikonferencję…

  Rozpoczynamy jutrzejszym wykładem s. Anny Kotyry pod hasłem “Cóż to jest prawda?”

  Człowiek w swoim życiu i działaniu kieruje się wartościami. Jedną z tych wartości na których najbardziej nam zależy jest “prawda”. Możemy więc zapytać się o cóż to jest prawda? Czy istnieje prawda absolutna? Czy poznanie prawdy daje wolność? A może tylko człowiek wolny może poznać prawdę. W czasie wykładu przyjrzymy się wybranym filozoficznym koncepcjom prawdy, aby poszukać odpowiedzi na powyższe pytania. W takiej właśnie filozoficznej perspektywie spróbujemy spojrzeć na najbardziej palące zagadnienia wydarzeń bieżących.

  Obecność obowiązkowa dla wszystkich uczniów Liceum.

  Rozpoczynamy o 8:00.

  Do zobaczenia! 🙂