• Rozwój

    ROZWÓJ – to kolejne ze słów, które naszym uczniom przychodzą do głowy myśląc o naszej szkole. Na pierwszy rzut oka, wydaje się to oczywiste i normalne, niczym nie wyróżniające nas od innych szkół. Za rozwojem, nie kryje się jednak tylko to, co oczywiste, czyli rozwijanie wiedzy, do czego szkoła jest przeznaczona z natury. Szkoła dla naszych uczniów jest miejscem bardzo szerokiego, różnorodnego rozwoju naukowego i osobistego. Dbamy o to, by Nasi uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania, pasje. Mało tego, chcemy, by dzielili się nimi między sobą. Tak powstał nasz INSPIRATOR – czyli krótkie, 20 minutowe, cotygodniowe spotkania, których bohaterami są nasi uczniowie i ich pasje. Nie zamykamy się oczywiście tylko w swoim własnym kręgu. Co tydzień zapraszamy różnych gości na inspirujący wykład i również raz w tygodniu sami udajemy się z wizytą do różnych miejsc i ludzi. Celem naszych czwartkowych wyjść jest głębsze poznanie, doświadczenie różnego rodzaju zawodów, systemów pracy, czy konkretów, które wiążą się z wykonywanym zawodem.Wszystko co robimy w szkole zawsze wspólnie podsumowujemy. Wyciągamy wnioski, cieszymy się z sukcesów, czy zastanawiamy się nad innymi rozwiązaniami. Dążymy do tego, by rozwój towarzyszył nam ciągle, by wszedł Nam w krwiobieg i wszystko co robimy, było coraz lepsze i bliższe ideału.