• Wizyta w Katedrze Prawa Karnego UJ

    Dziś gościliśmy na Katedra Prawa Karnego UJ i mogliśmy się spotkać z jej kierownikiem prof. dr hab. Włodzimierzem Wróblem. Spotkanie rozpoczęło się dość nieoczekiwanie w jednym z najbardziej urokliwych miejsc na Uniwersytet Jagielloński czyli w auli Collegium Novum. Pan Profesor wprowadził nas tam w klimat Alma Mater i krótko przedstawił historię krakowskiej uczelni. Druga część spotkania odbyła się w sali seminaryjnej, gdzie na co dzień toczą się rozmowy o wszelkiego rodzaju kazusach prawnych. Mogliśmy się też wczuć w rolę sędziów, rozpatrując jedną z sytuacji. Nie jest to łatwe zadanie nawet poza salą sądową. Na koniec mogliśmy uczestniczyć w zajęciach ze studentami i posłuchać o tym, jak z punktu widzenia prawa podchodzić do zdarzeń związanych z konkretną sprawą. Dziękujemy Panu Profesorowi za zaproszenie i wprowadzenie nas w świat paragrafów.