• Gra terenowa “Płaszów”

    Wczorajsze popołudnie spędziliśmy na terenie dawnego obozu Płaszów. Trafiliśmy tam za sprawą p. Kamila Cyganika oraz p. Kingi Grzanki, którzy dla klasy I naszego liceum przygotowali grę terenową opartą o ważniejsze punkty obozu oraz skrytki międzynarodowej gry geocaching. Z GPSem w ręce i wydrukowanymi koordynatami przeszliśmy przez 3 miejsca masowych egzekucji (obecnie Pomnik Ofiar Nazizmu przy Castoramie, Hujarowa górka z pamiątkowym krzyżem oraz obelisk upamiętniający pierwsze rozstrzelanie na tym terenie kilkunastu osób, niedaleko ul. Jerozolimskiej). Odwiedziliśmy dawny cmentarz żydowski, na którym do dzisiaj można znaleźć macewę Haima Jakoba Abrahamera. Ponadto odnaleźliśmy miejsce kobiecych baraków, gdzie doszło w czasie wojny do niecodziennego ślubu. Po tej niecodziennej lekcji historii rozeszliśmy się do domów i na zajęcia pozalekcyjne.