• Wizyta w Krakowskim Parku Technologicznym

W zeszły czwartek uczniowie I klasy naszego liceum odwiedzili Krakowski Park Technologiczny, gdzie spotkali się z prezesem zarządu KPT Panem Wojciechem Przybylskim.
    Dowiedzieliśmy się czym jest outsourcing, co to jest start-up, elevator pitch czy hackathon. Poznaliśmy historię Parku oraz specjalnych stref ekonomicznych. Usłyszeliśmy o firmach mających tutaj swoją siedzibę. Odwiedziliśmy też salę multilab z green screenem, systemem motion capture i kinem, sale konferencyjne, serwerownię i show room.
    Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem miejsca, spotkanych ludzi i tego co się tutaj dzieje. Może już za dwa lata, gdy nasi uczniowie osiągną pełnoletność, wrócą tutaj ze swoim pomysłem na biznes?