• Warsztaty z tworzenia gier z p. Konradem Gadziną

    Wczoraj Licealistów odwiedził IT mentor Konrad Gadzina. Wkroczył do sali z plecakiem wypchanym różnościami takimi jak korki, igły, nici, pałeczki do sushi. Po czym zabrał nas do świata twórców gier, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych i nawet szczoteczka do zębów może być inspiracją do stworzenia bohaterów…
    Wykład spędziliśmy na tworzeniu prototypów gier, które możecie jeszcze tylko przez chwilę podziwiać i testować w sali Liceum. Inspirację na postacie bohaterów zaczerpnęliśmy z naszych słabych stron, ale czy słaba strona w każdej sytuacji jest słabą stroną? Dodajmy jeszcze, że karta Dixit może pomóc w zaplanowaniu mechanizmów gry, a tworzenie zasad jest najtrudniejszą częścią. Może za wyjątkiem momentu kiedy trzeba skończyć czyjś pomysł złożony z dwóch zdań i trzech obrazków. Inspiracja jest, ograniczeń brak, prototypy czekają na dopracowanie a w głowie już kolejne pomysły…