FAQ

Poniżej podajemy listę najczęściej zadawanych pytań podczas dni otwartych. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdą Państwo swoje.

  1. Ile kosztuje szkoła?

1200 zł miesięcznie płatne przez 10 miesięcy lub 1000 zł miesięcznie, płatne przez 12 miesięcy.

  1. Jakie są rozszerzenia i kiedy się zaczynają?

Rozszerzenia zaczynają się od klasy II. Nie ma w naszym Liceum profili. Można wybrać dwa lub trzy dowolne przedmioty do rozszerzenia.

  1. Jak wyglądają lekcje WF?

Raz na dwa tygodnie każda klasa wyjeżdża na wynajętą salę gimnastyczną na dwie godziny wychowania fizycznego. Pozostały czas przeznaczony na ten przedmiot realizowany jest podczas wybranych sekcji sportowych (2 godziny tygodniowo: taniec, tenis stołowy, turystyka, aerobik lub strzelectwo sportowe).

  1. Jaki język jest nauczany w szkole?

Uczymy dwóch języków: angielskiego i hiszpańskiego.

  1. Do której trwają zajęcia?

Zazwyczaj zajęcia kończą się o godzinie 15:00. Rozpoczynamy o godz. 8:00.

  1. Jak sobie radzą nasi absolwenci?

Bardzo dobrze. Podejrzewamy, że lepiej niż inni uczniowie, biorąc pod uwagę, że uczymy samodzielności zarówno w planowaniu pracy, jej realizacji, jak również takich aktywnościach (fundamentalnych na studiach) jak samodzielne notowanie czy zapamiętywanie różnymi technikami.

  1. Jak sobie radzą nowi uczniowie u nas?

Większość osób w ciągu kilku pierwszych tygodni, a zazwyczaj do końca pierwszego trymestru orientuje się w zasadach panujących w szkole, przyjmuje je i świadomie stosuje.

  1. Czy zdarzają się osoby, które nie odnajdują się w tym systemie?

Rzadko, ale się zdarzają. Zazwyczaj przyczyną jest to, że dana osoba potrzebuje (najczęściej przyzwyczajona przez klasyczny system) bardzo silnej motywacji zewnętrznej w postaci ocen i sztywnych terminów.

  1. Czy msza jest obowiązkowa?

W naszej szkole ze wszystkich aktywności związanych z religią obowiązkowe są jedynie lekcje katechezy. Natomiast gorąco wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w porannej modlitwie rozpoczynającej każdy dzień, rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych, a przede wszystkim w cotygodniowych piątkowych mszach, a po nich w adoracji i uwielbieniu.

  1. Jak wyglądają wyjazdy?

Każda klasa we wrześniu wyjeżdża w wybrane przez siebie miejsce, by się mocniej zintegrować. Przed feriami zimowymi zazwyczaj jest biała szkoła, na którą wybieramy zawsze schronisko lub ośrodek w górach. W czerwcu po klasyfikacji organizujemy wjazd zagraniczny o charakterze pielgrzymkowo-turystyczno-integracyjnym. Prócz tego staramy się organizować wyjazdowe rekolekcje wielkopostne oraz inne wyjazdy okazjonalne. Założeniem naszych wojaży jest niskobudżetowość a zatem warunki są zazwyczaj raczej spartańskie i kojarzą się ze schroniskami, karimatami, śpiworami, namiotami, samodzielnym przygotowaniem przynajmniej części posiłków, etc…

11. Czy wyniki egzaminu VIII-klasisty są brane pod uwagę?

Nie bierzemy tych wyników po uwagę, choć by z tego względu, że dużo wcześniej kończymy proces rekrutacyjny, natomiast chętnie zobaczymy świadectwo z klasy VII. Jednak przede wszystkim o przyjęciu do naszego Liceum decyduje list motywacyjny dołączony do podania, rozmowa z kandydatem, rozmowa z rodzicami, oraz coś, co roboczo moglibyśmy nazwać “warsztatami rekrutacyjnymi”.