• Rozszerzenie z Biologii we Wrocławskim ZOO

    Wrocławski ogród zoologiczny jest najpiękniejszym i najlepiej utrzymanym tego typu obiektem w Polsce. Ma też w skali świata niesamowite efekty w ratowaniu gatunków zagrożonych, takich jak nosorożce czy tygrysy, a ich Afrykanarium to coś, co każdy biolog choć raz powinien zobaczyć.

    Korzystając więc z maturalnego zamieszania i całkiem ładnej, majowej pogody, rozszerzenie z biologii klas I i II wybrało się w ostatni poniedziałek do tego właśnie ZOO. Celem było zgłębienie tajników zoologii nie tylko w teorii, w szkolnej ławie, ale też w praktyce – poprzez samodzielne obserwacje zwierząt w warunkach odtwarzających ich środowisko naturalne.

    p. Przemek