• Projekt III trymestru – dzień II

    Za nami finał projektu indywidualnego, po wtorkowych wystąpieniach ukazujących uroki Czech i Pragi, w środę przyszedł czas na Niemcy. Poza tematami historycznymi oraz kulturowymi nie zabrakło smaczków kulinarnych, podobnie jak wcześniej nasi prelegenci nie zapomnieli o ,,obowiązkowej” degustacji. Prezentacje mają to do siebie, że bez języka ani rusz, przekonaliśmy się o tym, gdy przyszło nam nauczyć się najdłuższego słowa po niemiecku. Jak się okazuje Niemcy mają nieograniczone możliwości tworzenia słów np. Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
    Jeśli ktoś myśli, że to powyższe słowo jest żartem, to jest w błędzie… Na takich i innych oryginalnych tematach spędziliśmy 2 dni finału projektów, a zwieńczeniem wysiłków naszych uczniów stanowił występ duetu Owoc Gruszy z premierowym utworem. Projekt indywidualny nie znaczy tylko tyle, że jest przygotowywany w pojedynkę, ale przede wszystkim pokazuje, jak bardzo nasi uczniowie są indywidualni w pomyśle na projekt i jego prezentacji. Dziękujemy za Waszą pracę i obecność!