• Projekt III trymestru: Czechy i Niemcy – dzień I

    Końcem roku szkolnego, między wystawieniem ocen a rozdaniem świadectw, jedziemy na zagraniczną Pielgrzymkę. Zanim jednak do tego dojdzie, w ramach projektu III trymestru, uczniowie przygotowują prezentacje dotyczące tematów związanych z miejscem docelowym. Dzięki temu jedziemy bardziej świadomie do wybranych na dany rok krajów i przy okazji uczniowie uczą się trudnej sztuki wystąpień publicznych.

    W tym roku jedziemy do Czech oraz Niemiec ze zwróceniem szczególnej uwagi na Pragę i Saksonię. Wczoraj uczniowie klas I, II i III opowiedzieli w związku z tym o ciekawych miejscach w stolicy Czech oraz w Dreźnie, ważnych postaciach, kulturze oraz atrakcjach turystycznych. Poza prezentacjami mogliśmy także podziwiać dwie wystawy oraz wziąć udział w degustacjach praskiej drożdżówki, Kofoli i studenckiej czekolady ????.