• Wizyta w krakowskiej siedzibie firmy Ericsson

    Początkiem lutego uczniowie klasy III odwiedzili krakowską siedzibę firmy Ericsson na Czerwonych Makach. Naszym gospodarzem była p. Barbara Rostworowska, która oprowadziła nas po budynku i opowiedziała o działaniach korporacji. Przede wszystkim jednak poprowadziła dla nas warsztaty dzięki, którym mogliśmy lepiej zrozumieć metodę pracy zespołowej scrum. Moderowała dla nas dwa sprinty, w trakcie których naszym zadaniem było ułożyć kolorami talie kart oraz wypisać adresatów kopert, a następnie wyciągnąć wnioski do dalszej pracy. Po każdym sprincie otrzymywaliśmy punkty w zależności od efektów naszej pracy oraz trafności co do naszych wcześniejszych przewidywań. Ciekawe było to, że już w drugim sprincie nasze plany i realizacja okazały się dużo bardziej zbliżone. Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.