• DKL: Etgar Keret i “Siedem dobry lat”

  No i ruszyliśmy ???? Dzisiaj odbyło się spotkanie inaugurujące tegoroczny DKL, ale z treścią i to nie byle jaką, bo Etgar Keret pokazuje, że krótką forma da się poruszać duże tematy. ,,Siedem dobrych lat” to bardzo osobiste opowiadania, które czyta się jak wspomnienia autora. Życie Kereta samo nasuwa kolejne wątki, których osią jest pochodzenie żydowskie i życie w Izraelu. Inną równie ciekawą perspektywą stanowi sama osoba pisarza i jego rola w społeczeństwie czy rodzinie. ,,Siedem dobrych lat” jest wielowątkową opowieścią, w której każdy znajdzie coś, co przykuwa uwagę i daje pole do dyskusji.

  Plan na kolejne tygodnie:
  19 IX ,,Kolej podziemna” Colson Whitehead
  26 IX ,,Klub Pickwicka” Charles Dickens
  10 X ,,Pestki” Anna Ciarkowska

  Zapraszamy do rozmowy, do słuchania, do pobycia w gronie ludzi czytających:)

  DKL odbywa się w każdy wtorek w godz. 10:50-11:50 w sali M3.

  Przypominam, że każdy jest mile widziany!

  p. Iza