• Edukacja domowa w naszym liceum

  Za górami, za lasami, w pobliżu najmłodszego kopca w Krakowie istnieje szkoła, inna niż wszystkie, bo Montessori. Mówi się, że metoda Montessori czyni uczniów współodpowiedzialnymi za swoje wykształcenie dając im szerokie możliwości wyboru różnych ścieżek i sposobów realizacji programu oraz rozwijania własnych pasji i zainteresowań. 

  Istnieje jednak jeszcze jedna opcja indywidualnego rozwoju, którą wspiera nasze Liceum: to EDUKACJA DOMOWA.

  W tym systemie to Ty Drogi Uczniu/ Uczennico decydujesz, jak będzie wyglądać Twój dzień, kiedy będziesz się uczyć a kiedy odpoczywać. Nasi nauczyciele na początku roku podadzą Ci listę wymagań na dany rok, zaproponują podręcznik, przygotują egzamin. Możesz liczyć na ich wsparcie w formie dwóch konsultacji w miesiącu. 

  W czasie roku szkolnego przygotowujesz się do trzech sesji egzaminacyjnych: grudniowej, marcowej oraz majowej. Ty decydujesz, kiedy który przedmiot zdasz. Egzamin ma zawsze dwie części: pisemną i ustną. 

  Więcej informacji o ED znajdziesz na naszej stronie: https://liceum.ziarnko-maku.pl/edukacja-domowa

  Zapraszamy ????