• Praca w branży gier planszowych – wykład Wojciecha Rzadka

    Jeśli interesujecie się grami planszowymi, zapraszam na spotkanie, podczas którego przybliżę pracę w grach planszowych: jak wygląda projektowanie gry, jej developpement, prowadzenie do produkcji oraz sprzedaż. Czy na grach da się zarobić? Czy opłaca się wydawać samemu grę? Czy Kickstarter to możliwość szybkiego zdobycia dużej ilości środków na własną grę? Dlaczego gry są takie drogie i wydawcy aż tyle na nich zarabiają? Na te i na inne pytania odpowiem podczas środowego spotkania.

    Wojciech Rzadek – pasjonat gier bez prądu, belfer, trener, game designer i developper. Z wykształcenia tłumacz i pedagog, magister filologii romańskiej UJ. Autor 10 gier planszowych oraz wielu gier biznesowych. Właściciel sklepu planszówkowego Joker oraz firmy Admondo, która obecnie głównie projektuje, prowadzi do produkcji i sprzedaje gry planszowe. Współpracował przy projektach z takimi wydawcami jak: Portal, Galakta, Foxgames, Fabryka Kart – Kraków, Egmont, Rebel, Black Monk, Hexy Studio.

    (wykład, jutro, 8:00, sala kapitulna)