• DKL: “Prowadział nas los” Kingi Choszcz

    Liceum! ,

    ,Prowadził nas los” to prawdopodobnie najbardziej montessoriańska z książek, jaką przyszło nam przeczytać. Jak przetrwać pięcioletnią podróż dookoła świata mając w portfelu kilkadziesiąt dolarów? Okazuje się, że wystarczy być po prostu otwartym na to, co niosą ze sobą napotkani ludzie. Bohaterowie wyprawy zdani wyłącznie na dobro drugiego człowieka na różnych szerokościach geograficznych doświadczyli przede wszystkim piękna świata. Nie obyło się bez przykrych historii, ale to tylko ułamek przy ogromie sympatii i różnych przejawów gościnności ze strony pozornie obcych ludzi. Trudno nie czuć się zachęconym do podróżowania w nieznane, gdy przykład Kingi oraz Radka pokazuje, że w zasadzie wystarczy spakować plecak i ruszyć przed siebie. Gorąco polecam!

    Zapraszam,

    p. Iza

    (DKL, wtorek, 13:00, sala M3)