• Jedziemy pomagać!

    Jutro nasi maturzyści będą zmagać się z kolejnym etapem egzaminu dojrzałości. Tymczasem klasy I, II i III jadą pomagać.

    Klasy 1a i 1b odwiedzą dwa miejsca. Pierwszym z nich jest Fundacja Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „WZRASTANIE”. Sama fundacja mieści się w Przeworsku, ale posiada placówki w różnych pobliskich miejscowościach. Bazą naszych uczniów będzie Przystań Maryi w Jarosławiu, gdzie mieści się m.in Hospicjum i Schronisko dla bezdomnych.Drugim miejscem jest Dom Pomocy Społecznej Budowlani, który mieści się w Warszawie.

    Klasa II wyjeżdża na cały tydzień do Wspólnota Burego Misia im. Bogdana Jańskiego na Kaszubach. Gdyby komuś, coś w nazwie wydawało się znajome to potwierdzamy – można powiedzieć, że to „Nasze” (Zmartwychwstańców) miejsce, a historycznie rzecz ujmując, także pierwsze do którego wyjeżdżaliśmy odkąd powstało nasze Liceum ?

    Klasa III uda się do Soblówki, gdzie swoje Gniazdo ma Towarzystwo Psychoprofilaktyczne – oddział w Bielsku-Białej.

    Jesteśmy pewni, że będą to super wyjazdy pełne dobra! Niedługo będziecie mogli tu przeczytać relacje z kolejnych dni pracy.