• Wizyta w firmie Fideltronik

    W zeszłym tygodniu klasa II odwiedziła na krakowskich Rybitwach jedną z siedzib firmy Fideltronik (https://fideltronik.com/about/).

    Fideltronik specjalizuje się w zaawansowanych systemach testujących, automatyzacji procesów przemysłowych, projektowaniu elektroniki oraz wysokopoziomowego oprogramowania. Od kilku lat intensywnie pracują nad innowacyjnymi projektami z wykorzystaniem sztucznej inteligencji , Internetu Rzeczy, automatyki i robotyki przemysłowej. Mieliśmy okazję usłyszeć o historii firmy, która pomimo dużego sukcesu (jest jednym z głównych dostawców podzespołów dla ABB, Philips, Bosch czy Ascom) nadal pozostaje firmą rodzinną z główną siedzibą w Suchej Beskidzkiej. Dodatkowo mogliśmy wejść na hale produkcyjne i zobaczyć jak powstają poszczególne elementy elektroniki wytwarzanych przez firmę.

    Dziękujemy za przyjęcie nas w swoje progi!