• Wizyta w Kraków Story w Pawilonie Wyspiańskiego

    W słoneczne czwartkowe popołudnie klasa III udała się z wizytą do Pawilonu Wyspiańskiego. Tam spotkaliśmy się z panem Łukaszem Wojtusikiem, dziennikarzem radia RMF Classic i autorem podcastu „Alfabet Wojtusika”. Tym razem wystąpił jednak w roli kuratora działu „Książka” na prezentowanej w podziemiach budynku wystawie Kraków Story. Ale czy to na pewno wystawa? No właśnie… Chyba najlepiej będzie powiedzieć, że to po prostu miejsce, które przez specjalnie wyselekcjonowane przedmioty (wystawa ma kilka działów, m.in. książka, muzyka, moda) chce opowiadać historie, wspierać krakowskich rzemieślników, a turystom stworzyć możliwość sprawienia sobie oryginalnej i niepowtarzalnej pamiątki z Krakowa. Dziękujemy za spotkanie i podzielenie się z nami ciekawymi historiami, ale także za podrzucenie nam kilku propozycji na spotkania naszego DKL-u!

    Zdjęcia: Adam Markocki