• DKL: “Zabić drozda” Harpera Lee

    ,,Zabić drozda” to jedna z tych książek, której w kanonie nie ma (choć rzecz jasna to zależy, na jaki kanon spojrzymy), a powinna być i dlatego warto czasem spojrzeć na listę książek proponowanych przez grupę DKL-u:) Za sukcesem książki przemawiają nie tylko liczne wznowienia oraz nagrody dla autorki, ale także ekranizacja, która doczekała się trzech Oscarów. Z socjologicznego punktu widzenia jest to powieść niemal perfekcyjna, Harper Lee dostarcza nam mnóstwa tematów, z którymi mierzymy się na co dzień. Akcja toczy się w prowincjonalnym miasteczku amerykańskim w czasach walki o prawa mniejszości rasowych, którą poznajemy z perspektywy małej dziewczynki. Warto osobiście ocenić przesłanie tej pozycji. Jeśli o mnie chodzi to 3 razy tak:)

    Zapraszam!

    p. Iza

    (DKL, dzisiaj, 13:00, sala M3)