• Exchanger – Projekt społeczny o licealnych wymianach międzynarodowych 

    We wtorek (14.03) o godzinie 13:05 zapraszamy do sali D2 na prezentację, której tematem będą wymiany międzynarodowe. W ramach ogólnopolskiego projektu społecznego “Exchanger” poprowadzi ją lider projektu, Michał Radziszewski (uczeń naszego LO w edukacji domowej), który spędził zeszły rok szkolny na wymianie we Włoszech w ramach programu AFS. Opowie on o swoim doświadczeniu, o możliwościach wyjazdów za granicę, o tym czy warto podjąć się takiego wyzwania oraz odpowie na wszystkie nurtujące pytania.

    Więcej o projekcie:

    Exchanger to projekt społeczny realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, którego tematem są wymiany międzynarodowej. Został założony przez licealistów, którzy uczestniczyli w różnych programach międzynarodowych i chcieli edukować, opowiadać o swoich doświadczeniach oraz pomagać wybrać swój kierunek wymiany i aplikować uczniom polskich liceów. Inicjatywę aktywnie wspierają polskie oddziały największych na świecie organizacji zajmujących się programami międzynarodowymi. Wydarzenia w szkołach zostały zorganizowane do tej pory dla ponad 1000 uczniów w całej Polsce, a dzięki mediom społecznościowym oraz wywiadom dla gazet i radio, projekt dotarł do dziesiątek tysięcy osób!