• Wizyta na Uniwersytecie Rolniczym

    23 lutego klasa trzecia miała przyjemność odwiedzić Wydział Rolniczo-Ekonomiczny Uniwersytetu Rolniczego, jedynej tego typu uczelni w naszym kraju. Najpierw w sali wykładowej porozmawialiśmy chwilę o możliwościach, jakie daje studiowanie na UR i o kierunkach, które mają przed sobą jasną przyszłość. Mogliśmy zadać też naszemu gospodarzowi, prof. Piecuchowi, wszelkie nurtujące nas pytania dotyczące studiowania i nie tylko. Następnie zostaliśmy przekazani pod opiekę prof. Antonkiewicza, który zabrał nas na wycieczkę po laboratoriach uniwersytetu i wyjaśnił, co i w jaki sposób badają pracujący w nich chemicy. Zobaczyliśmy dygestoria, piece, wirówki i różne inne urządzenia do wykonywania badań i eksperymentów.

    Wątpię, czy kiedykolwiek zapomnimy o tak wesołym wyjściu i o tym, że “układ nerwowy ma kożuszek”, który niszczą substancje zawarte na przykład w spalinach samochodowych. Dziękujemy!

    tekst: Adam M.
    zdjęcia: Ignacy D.