• Wizyta w Magistracie

    W ubiegły czwartek nasi maturzyści mieli okazję bliżej poznać krakowski Magistrat. Bardzo dziękujemy Panu Michałowie Drewnickiemu, wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Krakowa za poświęcony czas i wiele ciekawych opowieści dotyczących zarówno przeszłości jak i teraźniejszości. Czy wiecie co wspólnego z Magistratem miał Stanisław Wyspiański ? my już wiemy ? A miał niejedno ? Praca w Magistracie ma różne oblicza, ważne, by zawsze mieć przed oczami swoją misję. To co z pewnością urzeka to wnętrza, które nawiązują do architektury wiedeńskiej i to też nie jest przypadek ? Ciekawi nas, czy ktoś z Was słyszał o “Szufladach Zina” ? My już wiemy, co się “pod nimi” kryje ? widzieliśmy na własne oczy ? Zdradzimy tylko, że takich szuflad jest ponoć 5. Raz jeszcze dziękujemy za ciepłe przyjęcie!