• Zbiórka odzieży i światełek – do 28.02

  Drodzy uczniowie i rodzice!

  Szybko minęły święta i zimowe ferie – być może po tych wydarzeniach zauważyliście, że macie w domach rzeczy, których już nie potrzebujecie, a konkretnie:- odzież termiczną, z której wyrosły dzieci lub której już dawno nie używacie (dowolne rozmiary; chodzi głównie o bielizną termiczną, której używamy np. do jazdy na nartach, taką co szybko schnie i długo utrzymuje temperaturę ciała),- girlandy świąteczne na baterie (z zapasowymi bateriami) – takie dające dużo ciepłego, miłego światła.
  To są konkretne rzeczy, które zbierają studenci Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie wraz z Fundacja Zawsze Warto, aby przekazać je dla licznych mieszkańców Ukrainy, którzy pozostali w ogarniętej wojną ojczyźnie i żyją teraz w bardzo trudnych warunkach m.in. bez ogrzewania i światła.

  Jeśli dołączymy do tej zbiórki:

  – pomożemy ogrzać się tym, którym zimno – pomożemy przetrwać im koniec zimy i jeszcze długą chłodną wiosnę,

  – prześlemy iskierkę nadziei tym, którzy często wiele godzin bez światła przebywają w schronach i ciemnych mieszkaniach, bo dzień wciąż jeszcze krótki, a energia elektryczna jest dostępna w bardzo ograniczonym zakresie (okazuje się, że takie lampki oprócz tego, że dają światło – działają dodatkowo antydepresyjnie).

  Jeśli Ktokolwiek z Was dysponuje ww. rzeczami i może je ofiarować, aby wesprzeć w ten sposób mieszkańców Ukrainy – bardzo proszę o dostarczenie wyżej wymienionych rzeczy do końca lutego (tj. 28 lutego) do szkoły i złożenia w wystawionych na ten cel pudłach podpisanych odpowiednio:

  1. Odzież termiczna na Ukrainę.

  2. Girlandy świąteczne z bateriami na Ukrainę.

  Pudła będą ustawione przy wejściu do szkoły (przy ladzie).

  W imieniu organizatorów – z góry dziękuję Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tą akcję.

  Serdecznie pozdrawiam!

  Mama jednego z uczniów Liceum