• Spotkanie ze studentkami i studentami Szkoły Edukacji

    W tym tygodniu odwiedziła nas Szkoła Edukacji (https://szkolaedukacji.pl/) z Warszawy. Studentki i studenci SE spotkali się z naszymi nauczycielami oraz uczniami, a także mieli możliwość obserwacji naszych prezentacji i pracy własnej. Poniżej ich relacja:

    “Każdy z nas czekał na ten wyjazd z utęsknieniem, mając w pamięci Szkołę Letnią. Warto było! Co prawda większość naszych wyobrażeń, oczekiwań i przekonań legła w gruzach już pierwszego dnia. Ale to tylko dlatego, że rzeczywistość okazała się nie tylko zaskakująca, ale też bogatsza i ciekawsza niż prognozy. Dzień spędzony w Krakowie w Szkole Montessori Fundacja Wspierania Idei Marii Montessori “Ziarnko Maku””wzbudził wiele emocji, spowodował zamęt w głowach i burzę mózgów. Tyle kontrowersji, wiele sprzecznych wrażeń i wszystko to po paru godzinach lekcyjnych w szkole podstawowej i liceum!! My, weterani 2 semestrów w Szkole Edukacji i praktyk w podstawówkach, czuliśmy się zdezorientowani, zagrożeni w naszych ugruntowanych już opiniach dotyczących edukacji. Wszystko zostało zburzone. I to jest piękne! Jest na czym budować od nowa w nowym semestrze. A to dopiero pierwszy dzień Szkoły Zimowej”