• DKL: Richard Powers “Listowieść”

  Dwutygodniowa przerwa od spotkań DKL-u czasem jest potrzeba, w kontekście najbliższej książki wydaje się nawet wskazana. Richard Powers ,,Listowieścią” stawia czytelnika poważnymi przed wyzwaniami współczesności, a jednocześnie nie daje konkretnych rozwiązań. Kwestia przyszłości naszej planety, która w zasadzie opiera się na dobrostanie natury, coraz częściej wzbudza w nas niepokój, o ile nie doprowadza do dużo poważniejszych reakcji. Szeroko rozumiane drzewa stały się dla Richarda Powersa pretekstem do napisania naprawdę oryginalnej powieści, a jednocześnie poprowadzonej z lekkością pióra, co w moim mniemaniu jest dużym atutem nie tylko ,,Listowieści”, ale rzecz oczywista samego warsztatu Powersa.

  Wbrew temu, że tematyka książki jest bardzo aktualna, to jednocześnie mam poczucie, że wątek kondycji przyrody się jeszcze długo nie zestarzeje…

  Zapraszam do rozmowy,

  p. Iza

  (DKL, dzisiaj, 13:00, sala M3)

  Plan na kolejne tygodnie:

  21 II ,,Stary człowiek i morze” Ernest Hemingway

  28 II ,,Dzieci północy” Salman Rushdie

  7 III ,,Człowiek, który był czwartkiem” Keith Gilbert Chesterton

  14 III ,,Kochanek wielkiej niedźwiedzicy” Sergiusz Piasecki