• Polski lek na raka?

    Jak stworzyć firmę z pasją? Czy warto ryzykować w biznesie? Czy można w Polsce tworzyć innowacje na światową skalę?

    W poprzedni czwartek na wszystkie te pytania wybrzmiała odpowiedź TAK. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem po wizycie klasy 4a w firmie RyvuTx. Czemu?
    Celem firmy jest stworzenie leku na raka, droga do tego jest trudna i długa, ale to nikogo tutaj nie zniechęca. Wręcz przeciwnie, daje motywację. Ponad 170 naukowców pracuje w świetnie wyposażonych laboratoriach mieszczących się na kilku piętrach w należącym do firmy biurowcu. Z około 3 tysięcy “próbek” do etapu badań klinicznych w szpitalach dotarły 2. Co to oznacza? Że może już wkrótce nie będziemy musieli wysyłać chorych za ocean na nowatorskie metody leczenia, co z pewnością zmniejszy koszty, które ponoszą pacjenci. Trzymamy kciuki i życzymy całej ekipie RYVU samych sukcesów. Dziękujemy raz jeszcze za poświęcony czas, ciepłe przyjęcie i zainspirowanie nas nauką!