• Betlejem leży w Ziemi Świętej, a dokładnie w Autonomii Palestyńskiej w strefie A

    Jutro z wykładem “Betlejem leży w Ziemi Świętej, a dokładnie w Autonomii Palestyńskiej w strefie A” odwiedzi nas Alina Palichleb.

    “Porozmawiajmy chwilę o Palestynie, myśląc o nadchodzących Świętach. Nie zapominajmy o tym, co teraz się dzieje w miejscu Świętym dla trzech religii. Rzadko używa się słowa okupacja Palestyny przez Izrael. A tak często mówi się o obronie Izraela przez palestyńskimi terrorystami.Musimy mieć nadzieję na nastanie prawdziwego pokoju. Mimo wielkiej polityki, która jest poza naszym zasięgiem, w jej kleszczach znajdują się ludzie, tacy jak my, którzy pragną po prostu normalnie żyć.Czy mogą liczyć na nas, że dostrzeżemy ich i Palestyna nie będzie słowem tabu w polskich domach?”

    Zaczynamy o 8:00 w sali kapitulnej.

    Do zobaczenia!