• Teatr Groteska

    W ostatni czwartek uczniowie klasy III z niekwestionowaną przyjemnością zwiedzili zakamarki Teatr Groteska. Naszą przewodniczką była pani Ilona Buchner, aktorka, którą od czterdziestu lat możemy podziwiać na scenie. Usłyszeliśmy wiele o tajnikach zawodu aktora, o pracy teatru oraz o jego bardziej technicznej stronie. Byliśmy za kulisami, w pracowni plastycznej, pokojach technicznych oraz w garderobie, w której powstają wspaniałe i wyjątkowe kostiumy. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska lalkom i maskom – dużym, małym, wykonanym różnorodnymi technikami i w różnym stylu artystycznym. Dowiedzieliśmy się również nieco o pracy aktorów z poszczególnymi typami lalek i sami mogliśmy spróbować animacji. Oprócz tego zostały przedstawione nam takie zawody jak: inspicjent, oświetleniowiec, dźwiękowiec, scenarzysta, reżyser, charakteryzatorka, sufler, kostiumolog i garderobiana. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie i do zobaczenia w teatrze!

    tekst: Dominik Ł.

    Zdjęcia: Teatr Groteska, Ania W.