• Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem

    Czy na firmamencie polskiej literatury mogłoby zabraknąć tak barwnej i niewątpliwie nietuzinkowej postaci jak Jakub Wędrowycz? Mogłoby! Choć trudno to sobie wyobrazić. Na szczęście my sobie tego wyobrażać nie musimy, bo szalonego egzorcystę bimbrownika zrodziła wyobraźnia Andrzeja Pilipiuka. Również Marka Oberecha, informatyka walczącego o przetrwanie w XVI-wiecznej Norwegii, czy też ślusarza Marka i nastoletniej Gosi zaburzających swym irracjonalnym istnieniem realny socjalizm PRLu. I wielu, wielu, wielu, wielu innych bohaterów ze świata fantasy, sf, horroru, kryminału, sensacji…

    Andrzej Pilipiuk, znakomity polski pisarz, którego wyobraźnia wspierana jest niesamowitym poczuciem humoru, będzie naszym gościem dzisiejszym radosnym porankiem. Być może dowiemy się, jak wygląda życie i praca homo literatusa, „który do pisania podchodzi z żelazną regułą – pracuje planowo, codziennie, a kiedy poczuje zmęczenie fabułą, zabiera się za inny tytuł.

    Zapraszamy!

    Spotykamy się o 8:00 w sali kapitulnej.

    Do zobaczenia ?