• Metoda Montessori – w zgodzie czy przeciw współczesności? – wykład Kingi Grzanki i Izabeli Heller

  Nasze dni otwarte za nieco ponad miesiąc. Wtedy będziecie mogli przyjść i usłyszeć o naszym pomyśle na szkołę. Jednocześnie już w najbliższą sobotę zapraszamy na wykład/warsztat/dyskusję pod hasłem “Metoda Montessori – w zgodzie czy przeciw współczesności?”, który poprowadzą osoby współtworzące nasze liceum: Kinga Grzanka i Izabela Heller. Spotkanie odbędzie się oczywiście w ramach SLOT SHOPKA w Krakowie. Podajcie dalej! Zapraszamy!

  “Edukacja alternatywna zatacza w Polsce i na świecie coraz szersze kręgi, spośród promowanych opcji współcześni edukatorzy często skłaniają się ku myślom Marii Montessori ujętych w tzw. metodzie Montessori. W naszej perspektywie filarami edukacji są trzy elementy: wspólnota, odkrywanie potencjału i praktykowanie prawdziwego życia, aby te trzy warunki zostały spełnione potrzebna jest odpowiednia przestrzeń i jej zagospodarowanie. Czy szkoła musi być szkołą w klasycznym tego słowa znaczeniu? A może da się stworzyć inne miejsce? Czy tą przestrzenią moglibyśmy uczynić farmę jako mikroświat dla rozwoju młodego człowieka? Do podjęcia refleksji nad tymi pytaniami zapraszają Kinga Grzanka oraz Izabela Heller”

  SLOT Shopka
  (https://fb.me/e/3FaySdXVn // https://www.slot-hospitality.org/pl/slot-shopka-2022)
  sobota, 10 grudnia
  godz. 11:00