• Zamczysku przy ulicy Pawlickiego? – wycieczka po klasztorze

  Jeśli jesteście ciekawi budynku, w którym mieści się nasza szkoła, zapraszamy na wycieczkę po jego zakamarkach, która odbędzie się już w najbliższą sobotę w ramach SLOT SHOPKA w Krakowie (https://www.slot-hospitality.org/pl/slot-shopka-2022).

  Pod hasłem “Zamczysko przy ulicy Pawlickiego?” będzie nas oprowadzał ks. dr hab. Darusz Tabor CR. Zapraszamy!

  “ZAMCZYSKO PRZY ULICY STEFANA PAWLICKIEGO 1?
  Przyjdź i zobacz! Co ujrzysz?- rozerwaną ścianę, która otwiera wejście do Domu.- labirynt, który wprowadza na Drogę Ducha.- schody, które wiodą Cię ku fascynującej jasności.- bramę, którą tworzy krzyż – zejście się Boskiego i Ludzkiego.

  SEMINARIUM ZMARTWYCHWSTAŃCÓW – sztandarowe dzieło postmodernizmu oraz Cztery Bramy, niosące głęboką treść chrześcijańską.”

  Dariusz Tabor – ksiądz, zmartwychwstaniec, historyk sztuki, mediewista, teolog; profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kierownikKatedry Historii Sztuki Starożytnej i Średniowiecznej (doktorat 2001, habilitacja 2010). Główne obszary zainteresowań naukowych: średniowieczne malarstwo książkowe, sztuka cystersów od XII do XV wieku, treści ideowe sztuki średniowiecznej, średniowieczna egzegeza Biblii i średniowieczna retoryka jako czynniki inspirujące sztuki plastyczne.

  Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (10.12) o godz. 13:00.

  Zapraszamy!

  CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 80