• Stowarzyszenie Architektów Polskich

    W ostatni czwartek listopada trzecia klasa złożyła wizytę w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich (w skrócie SARP). Spotkaliśmy się z niezwykle ciepłym przyjęciem, a architekt opowiedział nam o tajnikach swojego zawodu, o tym które krakowskie uczelnie prowadzą studia architektoniczne oraz o samym stowarzyszeniu i kto może do niego należeć. Oprócz tego dowiedzieliśmy się też o przyznawanej przez SARP nagrodzie im. Stanisława Witkiewicza, którą otrzymują autorzy najlepszych współczesnych realizacji architektonicznych sprzyjających ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski. Każdy z nas dostał również upominki – książki oraz Architektoniczną Mapę Krakowa, której wersję internetową możecie znaleźć tutaj ->  http://mapa.sarp.krakow.pl/

    tekst: Staszek S.