• Święto Szkoły

    Świętowanie Dnia Patrona naszej szkoły czyli Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata rozpoczęliśmy Mszą świętą, po zakończeniu której klasy I złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do sali kapitulnej, gdzie – dzięki obecności naszych Gości, potomków Sprawiedliwych lub osób ocalonych – mieliśmy okazję usłyszeć historie bohaterów z czasów II wojny światowej. Każdy z naszych Gości zostawił nam też osobiste przesłanie, ale najmocniej wybrzmiało chyba zdanie: „Nie bądź obojętny!”. Później przedstawiciele klas opowiedzieli o wyjazdach, które zostały zorganizowane w ramach pracy z patronem. Po przedstawieniu zdobytej wiedzy i opowiedzeniu o emocjach, jakie towarzyszyły uczestnikom wyjazdów, udaliśmy się na słodki poczęstunek. Niektórzy wykorzystali chwilę przerwy, by przy filiżance herbaty i ciastku porozmawiać prywatnie z naszymi Gośćmi. Po poczęstunku wysłuchaliśmy wywiadów przeprowadzonych przez uczniów liceum z osobami organizującymi pomoc dla uciekających przed wojną Ukraińców. Bohaterowie tych rozmów w dzisiejszych czasach realizują wartości, które przyświecały także naszym Patronom.

    tekst: Marysia H. (klasa III)

    zdjęcia: Agata Dudzik