• Gra terenowa śladem Sprawiedliwych

    Jako reprezentanci klas pierwszych swój dzień z Patronem spędziliśmy w Krakowie. Na początek prof. Paweł Naleźniak z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie odwiedził mury naszej szkoły z wykładem ,,Polacy – Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata”, dzięki któremu mogliśmy szerzej poznać kontekst historyczny i zrozumieć, na czym polegał heroizm ludzi, którzy pomimo wojny i okupacji nie zwątpili w człowieczeństwo. Następnie udaliśmy się na krakowski Kazimierz, gdzie podzieleni na grupy wzięliśmy udział w grze terenowej przygotowanej przez naszych wychowawców. Dzięki temu mogliśmy bezpośrednio doświadczyć, jak bardzo Żydzi byli zakorzenieni w historii naszego kraju i poznać miejsca, które upamiętniają nie tylko tragedie z czasów II wojny światowej, ale również te, świadczące o tym, że nawet w czasach największej zawieruchy byli tacy, którzy do końca pozostawili w sobie człowieka.