• Pola dialogu

    W ubiegły czwartek mieliśmy przyjemność odwiedzenia kawiarni Pola Dialogu znajdującej się przy ul. Stardomskiej 6 i prowadzonej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przyszliśmy chwilę wcześniej, mogliśmy więc wyżyć się muzycznie, korzystając z dostępnego dla gości keyboardu. Następnie udaliśmy się do podziemi kawiarni, gdzie zaczął się wykład. Poruszał on tematykę prześladowania chrześcijan – poznaliśmy dane na ten temat oraz historie ludzi narażonych na codzienne niebezpieczeństwo z powodu swojego wyznania. Pan Nikodem opowiedział nam też co nieco o tym, jak znalazł się w strukturach PKWP i o swoich doświadczeniach misyjnych. Warto wspomnieć, że dochód z kawiarni ofiarowany jest osobom potrzebującym. Każde zakupione tam ciastko, kawa czy książka to konkretna pomoc. Zakończeniem spotkania był quiz, którego trzej zwycięzcy wyszli z nagrodami. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie i polecamy to wyjątkowo klimatyczne miejsce!

    tekst: Marta W.

    foto: Staszek S.