• Ericsson i zwinna praca projektowa

    Maturzyści odwiedzili w ubiegłym tygodniu siedzibę dużej, międzynarodowej firmy o ponad stuletniej tradycji, którą w Sztokholmie założył Lars Magnus Ericsson. Nas w jej krakowskiej siedzibie ugościła p. Basia. Na wstępie opowiedziała nam w skrócie historie i drogę firmy do pozycji światowego giganta w dziedzinie komunikacji.Dowiedzieliśmy się również czym jest i na czym polega “zwinna praca projektowa”. Pani Basia przygotowała dla nas krótkie zadanie grupowe, byśmy sami mogli doświadczyć na czym owa zwinność polega. Głównym celem było dobre planowanie, a żeby dobrze planować to musimy dobrze znać swoje możliwości i powiedzmy sobie szczerze, że to sprawdza się na wielu polach naszej codzienności. Na koniec jeszcze krótki spacer po firmowej przestrzeni, wyjątkowo pustej po okresie pandemii. Nasi uczniowie docenili wszechobecną czystość więc liczymy, na równie zadbane przestrzenie w naszym LO ? Raz jeszcze dziękujemy pani Basi za poświęcony na czas!